Historie Stäubli v České republice

Česká pobočka společnosti Stäubli byla založena v dubnu 2005. Jako sídlo firmy jsme vybrali Pardubice, průmyslové centrum s velmi dobrou dopravní dostupností. V Pardubicích máme technickou podporu pro všechny divize, logistické zázemí, sklad a také školící místnost s několika roboty.

V březnu 2006 jsme začali aktivně pracovat v oblasti elektrických konektorů a převzali zastoupení divize Stäubli Electrical Connectors. Na podzim 2007 pak následovalo otevření robotové divize, čímž se naše aktivity zkompletovaly. Pobočka má v současnosti na starosti rovněž Slovensko, Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko, Slovinsko, Chorvatsko, Srbsko a další země jihovýchodní Evropy.

Firma Stäubli byla založena roku 1892 jako malá dílna v Horgenu, dnes je Stäubli mezinárodní společností se sídlem ve švýcarském Pfäffikonu. Stäubli má tři výrobní divize – textilní, konektorovou a robotovou. Hlavní výrobní závod se nachází ve francouzském Faverges, dalších 12 výrobních závodů pak po celém světě, včetně společností Schönherr, Multi-Contact a Deimo.

Příjezdová mapa – pro zvětšení klikněte na obrázek

Mise a vize

  • Inovace je hnací silou pokroku ve Stäubli.
  • V rámci neustálé snahy o dokonalost získává skupina Stäubli nové znalosti a zkušenosti v mechatronice vývojem, výrobou, prodejem a poskytováním podpory pro naše produkty a systémy v oblastech vyžadujících nejvyšší stupeň výkonnosti.

Dále si přečtěte:

Představení společnosti (PDF)

Etický kodex skupiny Stäubli (PDF)